A szerzőről

Sajnos vagy szerencsére, de én még szoktam olvasni. Írok is olykor ezt-azt. Hogy pontosan mit, az az alábbiakból kiderül.

Most olvasom...

Kulcsszavak

ady endre (1) agatha christie (1) agave (3) alexandra kiado (4) arthur golden (1) bulgakov (2) cormac mccarthy (1) csernus (2) csoóri sándor (1) czakó gábor (1) daniel defoe (1) david e. hoffman (1) dino buzatti (1) douglas adams (1) dr ambrus péter (1) egyéb (14) erich maria remarque (1) eric berne (1) europa kiado (26) ezoterika (2) fantasy (16) ferber katalin (1) gardonyi geza (3) george orwell (1) gesta kiadó (1) harriet beecher stowe (1) helikon kiado (7) horn gyula (1) hugh laurie (1) huntington (1) hvg kiadó (1) ifjúsági (1) ismeretterjesztő (5) j. d. salinger (1) j. k. rowling (7) jaffa kiadó (4) james redfield (1) játék (1) joel bakan (1) john le carré (1) john perkins (1) jókai (1) joseph heller (1) kafka (1) kepes andrás (1) kondor vilmos (1) kortárs (1) közélet (5) kráter kiadó (1) krimi (10) krúdy gyula (1) külföldi (66) lőrincz l lászló (1) l harmattan (1) magveto kiado (3) magyar (43) márai (6) márquez (2) max brooks (1) méhes györgy (1) mikszáth (3) milan kundera (1) mora kiado (1) móricz (1) neil gaiman (1) nemeth laszlo (1) nick cave (1) olajos péter (1) orban viktor (1) ottlik geza (1) paulo coelho (4) ponyva (18) pszichológia (6) rachel carson (1) rejtő jenő (2) rhonda byrne (1) robert b cialdini (1) robert merle (2) robin cook (3) rodney stone (1) romsics ignác (1) sólyom lászló (1) sorozat (25) stephen king (14) sylvia plath (1) szakirodalom (16) szalai vivien (1) századvég kiadó (1) szépirodalom (48) szerb antal (1) tari annamária (2) tolsztoj (1) történelem (5) ulpius ház (2) umberto eco (1) vámos miklós (1) wass albert (1) webes link (1) Címkefelhő

könyvespolc RSS

Fertőzés

2010.01.25. 18:22 :: eMBé

Ha nagyon akarom, ez a kötet még belefért volna a tavalyi évembe. Időm lett volna rá, inkább csak a beadandó dolgozatok miatti lelkiismeretfurdalásom akadályozott meg abban, hogy december közepén nekiálljak Robin Cook 2007-ben megjelent regényének. Évek óta nem olvastam már Cook-tól semmit, de nem ez volt az elsődleges szempont, amikor megvettem még nyáron a Fertőzést. Törént ugyanis, hogy június első napjaiban az egyik Alexandra könyvesbolt előtt bámészkodva észrevettem, hogy két nappal később jön Pécsre Robin Cook dedikálni. (Már egy ideje az Alexandra Kiadó gondozásában jelennek meg Magyarországon a kötetei, amelynek a tulajdonosa pécsi illetőségű. Egyes urbánus legendák szerint Cook kifejezetten azért jött Pécsre, hogy megismerkedjen a tulajdonossal, és ennek ürügyén iktattak be egy kétórás dedikálást aznapra.)

Ha nem vettem volna észre a plakátot, és utólag tudom meg, hogy itt járt, tuti kiborulok. Még a gimiben kezdtem el olvasni az orvosi krimijeit, és - ha nem tévedek - a mostani már a tizenkilencedik elolvasott kötete volt. Szóval ilyen előzmények után egyértelműen el akartam menni a dedikálásra, csak mivel közvetlenül előtte tudtam meg, hogy lesz egyáltalán, ezért meg kellett vennem egy kötetét ahhoz, hogy legyen mit aláíratni. Így került a birtokomba a Fertőzés.

Egy szó, mint száz: eljutottam végül a dedikálásra, kaptam is névre szóló autogrammot, sőt még egy-két fényképet is sikerült készíteni a jeles eseményről. Már nem tudom, mit olvastam épp akkortájt, de úgy voltam vele, hogy a frissen aláírt regény várathat még magára. Aztán véget ért a 2009-es esztendő anélkül, hogy elolvastam volna a Fertőzést. Úgy gondoltam, hogy ha tavaly már nem került rá sor, akkor legalább az idei év kezdődjön vele.

Mit ne mondjak: hozta az elvárt szintet. Cook alapvetően nagyon jó orvosi témájú krimiket ír. Egy baj van csak velük: ha az ember egymás után olvassa őket (már pedig én anno pont ezt tettem), akkor a harmadikat követően az első száz oldal után ki lehet találni a történet végét, ami krimik esetében annyira azért nem szerencsés. Most viszont, hogy évek óta nem volt a kezemben Cook-regény, nagyon jó volt elmerülni ebben a világban! Kész nosztalgiázás volt!

A Fertőzés abba a ciklusba tartozik bele, amelyben dr. Jack Stapleton és dr. Laurie Montgomery törvényszéki orvosszakértők botlanak bele egy újabb gyanús haláleset sorozatba. A mostani történet kettejük kapcsolatának már egy viszonylag előrehaladott szakaszában játszódik, így aki még nem olvasott Cook-tól semmit, de egészében át akarja látni ennek a párosnak a kalandjait, az ne a Ferzőzéssel kezdjen, hanem... Ööö... Most elbizonytalanodtam. Az első kötetem, ahol találkoztam velük a Ragály volt. Egyébként a mai napig ez a kedvenc Cook-regényem. De a Wikipédia szerint időrendben ezt a Vakság biztos megelőzi, amit viszont nem olvastam. Ám könnyen lehet, hogy van még ez előtt, vagy a kettő közt másik hozzájuk kapcsolódó regény is. Akinek vannak biztosabb információi ezzel kapcsolatban, az bátran kommentelje be!

Szóval Cook-os krimit olvasni jó. Ha ezt nem nagy tételben tesszük, hanem bizonyos időközönként, akkor az még jobb. A legeslegjobb azonban mégis csak az, ha közel húsz elolvasott könyv után az embernek van lehetősége személyesen is találkozni a világhírű szerzővel, váltani vele pár szót, és egy névre szóló dedikált könyvvel távozni a helyszínről! Azt kívánom minden könyvbarátnak, hogy legyen része valami hasonlóban az élete során!

Szólj hozzá!

Címkék: külföldi krimi robin cook

A bejegyzés trackback címe:

https://konyvespolc.blog.hu/api/trackback/id/tr401701428

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása